1o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ

• Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Παρακολούθηση παράστασης στο 19ο Φεστιβάλ Κουκλοθεάτρου & Παντομίμας Κιλκίς

Παρακολούθηση παράστασης στο 19ο Φεστιβάλ Κουκλοθεάτρου & Παντομίμας Κιλκίς

Εκτύπωση PDF

Την εβδομάδα 4 - 8 Οκτωβρίου 2021, τμήματα του Σχολείου μας μετέβησαν στο Συνεδριακό Κέντρο Κιλκίς, όπου παρακολούθησαν παραστάσεις του 19ου Φεστιβάλ Κουκλοθεάτρου & Παντομίμας Κιλκίς, μετά από πρόσκληση του Δήμου Κιλκίς.

Όλοι οι μαθητές έμειναν ενθουσιασμένοι με τις παραστάσεις που παρακολούθησαν, οι οποίες κινήθηκαν σε υψηλό επίπεδο, όπως άλλωστε και το επίπεδο του Φεστιβάλ.

Κουκλοθέτρο5

Κουκλοθέτρο3

Την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου 2021 οι μαθητές της Γ και Δ τάξης παρακολούθησαν την παράσταση θεάτρου μαριονέτας Antologia. Οι μαθητές απόλαυσαν την υπέροχη μουσική και εντυπωσιάστηκαν με τις κούκλες και τα μαγικά του δεξιοτέχνη κουκλοπαίκτη. Είδαν μαριονέτες που χόρευαν, μαγικά αστέρια μέσα σε διάφανες φούσκες...

Κουκλοθέτρο2

Κουκλοθέτρο1

Κουκλοθέτρο6

Ευχαριστούμε θερμά τους συντελεστές και το Δήμο Κιλκίς για την ευκαιρία που έδωσαν να χαρούμε, να διασκεδάσουμε και να συμμετέχουμε στο Φεστιβάλ που γεννήθηκε και καθιερώθηκε στην πόλη μας.

Κουκλοθέτρο4

Εκπ/κό υλικό παλαιοτέρων ετών